Ha (még) nem szakadt rád a bank, sebaj, nézhetsz ki úgy, mint aki rengeteget költ divatra. Elég, ha okosan tervezel és betartasz alapvető szabályokat, hogy sikeresebbnek mutasd magad.
Sokszor mondják, hogy öltözz a sikerhez, illetve hogy a karrierünket is képes pozitívan befolyásolni egy jól összerakott ruhatár. Persze nyilvánvaló, hogy nem tudsz annyit költeni divatra, mint a főnököd, de abban senki sem akadályozhat meg, hogy úgy nézz ki, mintha… Félreértés ne essék, hivalkodásról szó sincs, a legfontosabb jelszavunk a letisztult elegancia!
1. LÉGY KÖVETKEZETES
Mivel nem kis fába vágod a fejszédet, időbe telik majd, hogy átalakítsd a ruhatáradat, de annál hatékonyabb lehetsz, minél kevesebbszer csábulsz el. Hiába tűnik olyan cukinak az az 1990 Ft-ra leárazott felső valamelyik fast fashion üzletben, pont 1990 Ft-tal fog visszavetni a hosszú távú projektben.
2. KÉSZÜLJ FEL A LEÁRAZÁSOKRA
Az egyébként elérhetetlen árú dolgokat is leárazzák szezononként legalább egyszer. Vésd be a naptáradba a szezonális leárazások idejét, tegyél félre pénzt, és aztán irány az üzlet!
3. HASZNÁLD A NETET
Iratkozz fel kedvenc márkáid hírleveleire, hogy időben értesülj az akciókról. Ha online olcsóbb, vedd meg a neten! Egyre több márkának van már kifejezetten outlet oldala is, ahol nagy kedvezménnyel vásárolhatod meg álmaid darabjait.
4. HASZNÁLD OKOSAN A FAST FASHIONT
A pénztárcabarát márkák minőségben sokszor elmaradnak a drágábbaktól, de azért vannak dolgok, amiket bátran megvehetsz náluk. Hajts a klasszikus, egyszínű darabokra, a feltűnő holmik helyett. Kerüld a műbőrt, ami soha nem fog igazinak látszódni!
5. OTTHON IS ÜGYESKEDHETSZ
A fast fashion termékek sokszor úgy néznek ki, mint egy karácsonyfa: itt egy logó, ott egy plusz bojt vagy charm. Szabadulj meg tőlük azonnal!
Ha zakót vagy dzsekit vásárolsz olcsóbb helyen, a legárulkodóbb jel a gomb lesz rajta! Cseréld le az olcsó, fröccsöntött műanyag gombokat igényesebbekre, és máris extrább lesz a kabát!
6. SPÓROLJ A TRENDI KIEGÉSZÍTŐKÖN
Sose költs többet 10-15.000 Ft-nál olyan kiegészítőkre, amiket pár hónap múlva már nem fogsz használni. Inkább vásárolj ritkábban (akár évente csak egyszer), de minőségi, valódi bőrből készült darabba fektess pénzt.